جزئیات خبر


کسب گواهی عملکرد مرکز توسعه مکانیزاسیون توسط نخستین کمباین برنج تولید داخل

کسب گواهی عملکرد مرکز توسعه مکانیزاسیون توسط نخستین کمباین برنج تولید داخل
1398/10/9

علی اصغر حمیدی فرد در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: تنها استاندارد موجود در کشور برای کمباین‌های برداشت محصولات کشاورزی از جمله کمباین برنج، گواهی تأیید آزمون عملکرد مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی است که این گواهی معتبر توسط کمباین برنج ساخته شده توسط شرکت کمباین‌سازی ایران دریافت شده است.
وی با اشاره به انجام آزمایشات و آزمون‌های عملی در شالیزارها برای بهره‌برداری و ارائه به بازار تصریح کرد: نخستین کمباین ساخته شده در کشور همچنین توسط متخصصان شرکت در شالیزارهای استان مازندران به صورت عملی مورد آزمون قرار گرفته است.
مدیر عامل شرکت کمباین‌سازی ایران ادامه داد: علاوه بر این، برای دریافت تأییدیه‌های لازم از مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی، کمباین تولید شده در این شرکت توسط کارشناسان فنی مرکز مذکور و همینطور شرکت‌های همکار در شالیزارها با شرایط مختلف آزمون و تأییدیه لازم را اخذ کرده است.
وی تأکید کرد: این محصول تمامی استانداردهای مورد نیاز در داخل کشور را پس از گذراندن آزمون‌های مختلف از مراجع ذی‌ربط کسب کرده است که این امر به نوبه خود حاکی از کیفیت مناسب کمباین برداشت برنج ساخت داخل می‌باشد.
حمیدی‌فرد درباره کیفیت این کمباین در مقایسه با نمونه‌های خارجی خاطرنشان کرد: بر اساس آزمون‌های عملکردی صورت گرفته در شالیزارهای کشور توسط متخصصان شرکت کمباین‌سازی ایران و همچنین کارشناسان مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی به صورت مستقل از یکدیگر که در شرایط مزرعه ای متفاوت صورت گرفته است، مشخص شد کمباین تولید شده از نظر کیفیت، مشابه کمباین‌های وارداتی ساخت شرکت‌های چینی که پیش از این وارد کشور می‌شده، است.
وی ادامه داد: ضمن این که می‌توان از طریق برقراری ارتباط مستقیم بین شرکت کمباین‌سازی ایران و شالی‌کاران به بهبود این محصول نیز سرعت بخشید.
مدیر عامل شرکت کمباین‌سازی ایران تأکید کرد: بدین ترتیب با تولید کمباین ویژه برداشت برنج توسط این شرکت که از کیفیتی برابر با نمونه‌های خارجی نیز برخوردار است، دیگر نیازی به واردات ان محصول برای سال آینده وجود نخواهد داشت.

 

نظر شما