جزئیات خبر


با هدف جایگزینی اصلاح الگو مصرف صورت گرفته است؛

عرضه ماهی گیدر در کشور توسط شرکت زنجیره تأمین رضوی

عرضه ماهی گیدر در کشور توسط شرکت زنجیره تأمین رضوی
1398/1/20

مهندس علیرضا پیمان‌پاک در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: این شرکت در راستای اصلاح الگوی مصرف و کاهش قیمت آبزیان، نسبت به اجرای پروژه تشکیل زنجیره تأمین ماهی گیدر در سواحل جنوبی سیستان و بلوچستان با مرکزیت چابهار و سواحل مکران اقدام کرده است.
وی ادامه داد: در این پروژه که شرکت مدیریت زنجیره تأمین بیش از 2 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است، حدود 700 نفر از طریق بالغ بر 100 لنج، طی چندین مرحله از اعماق دریا ماهی گیدر را صید می‌کنند.
مدیر عامل شرکت مدیریت زنجیره تأمین رضوی، ماهی گیدر را با کیفیت‌ترین ماهی دانست که در حوزه تن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پیمان‌پاک ادامه داد: در پروژه مذکور، این شرکت با مشارکت شرکت تحفه، نسبت به ایجاد فیله ماهی که به صورت گوشت بدون استخوان است، با قیمت پایین‌تر از بازار اقدام کرده است.
وی افزود: این فیله‌های ماهی که مشابهت بسیار زیادی با گوشت قرمز دارد، تقریبا نصف قیمت فروشگاهی به بازار عرضه می‌شود.
مدیر عامل شرکت مدیریت زنجیره تأمین رضوی با اشاره به عرضه فیله ماهی گیدر در مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی گفت: در حال حاضر این محصول طی چند مرحله و توسط مجموعه‌هایی همچون معاونت اماکن متبرکه و شرکت شبکه بازار سازمان اقتصادی رضوی بین کارکنان مجموعه‌های مختلف حرم مطهر رضوی و سازمان‌های تابعه آستان قدس توزیع شده است.
پیمان‌پاک همچنین ستاد کل نیروهای مسلح، آستان حضرت عبدالعظیم و نیز هواپیمایی ماهان را از جمله مجموعه‌هایی برشمرد که طی سال ۹۷ بیش از ۱۱۰ تن ماهی گیدر را از طریق زنجیره تأمین خریداری کردند.
وی ادامه داد: علاوه بر این، طی موافقت صورت گرفته با مهمان‌سرای حضرت رضا(ع)، شرکت مدیریت زنجیره تأمین رضوی در زمینه خرید تعدادی دستگاه سرخ‌کن سرمایه‌گذاری کرده که از طریق آن 2 وعده غذای گوشتی مهمان‌سرای حرم مطهر رضوی با فیله ماهی گیدر جایگزین شود.
مدیر عامل شرکت مدیریت زنجیره تأمین رضوی درباره مذاکرات صورت گرفته برای عرضه ماهی گیدر در مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) گفت: به این ترتیب به واسطه این که گوشت قرمز با هزینه‌های بالایی تأمین می‌شود، در مخارج و هزینه‌های مهمان‌سرای حضرت صرفه‌جویی خواهد شد.
پیمان‌پاک ادامه داد: این محصول علاوه بر این که جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز است، در زمره غذاهای سلامت‌بخش نیز به شمار می‌رود.
وی افزود: همچنین استفاده از ماهی گیدر باعث تنوع در غذای مهمان‌سرای حضرت می‌شود.
مدیر عامل شرکت مدیریت زنجیره تأمین رضوی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود گوشت قرمز در کشور و نیز قیمت بالای آن بیان کرد: طبخ این ماهی در مهمان‌سرا باعث خواهد شد تا ضمن کاهش میزان تقاضا نسبت به گوشت قرمز، تا حدی فشاری که در حوزه تأمین گوشت قرمز در شهر مشهد به واسطه نیاز حرم مطهر به وجود آمده مدیریت شود.
پیمان‌پاک طرح توسعه تولید این ماهی تا ۳۰۰۰ تن و جایگزینی آن با گوشت قرمز را یکی از برنامه‌های شرکت زنجیره تأمین رضوی برای سال ۹۸ برشمرد.

نظر شما