۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

حجت الاسلام مروی:استقلال و عزت کشور در گرو خودباوری و استفاده از تولید نیروی کار داخلی است

دیدار و نشست صمیمانه تولیت معظم آستان قدس رضوی با کارکنان و کارگران کارخانه نخریسی و نساجی خسروی خراسان به مناسبت «روز کارگر»

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی صبح امروز در مراسم افتتاحیه سالن ریسندگی نخ های ظریف و شانه شده کارخانه نخریسی و نساجی خسروی خراسان در جمع کارگران این کارخانه ضمن گرامیداشت و تبریک «روز کارگر» از زحمات و تلاش کارگران این مجموعه تولید تشکر و قدردانی و اظهار کرد: مدیران باید مشکلات کارگران را مشکلات خود بدانند و به میزان مقدورات و امکانات در جهت رفع آن‌ها بکوشند.

وی توسعه کارخانه نخریسی و نساجی خراسان با هدف تحقق جهش تولید و ایجاد فرصت‌های اشتغال را از دیگر مطالبات خود از مدیران این کارخانه مطرح کرد و گفت: تلاش برای ایجاد فرصت‌های اشتغال مدنظر حوزه اقتصادی باید باشد، اگر در جایی سود اقتصادی یا ایجاد اشتغال مطرح باشد، قطعا اولویت و انتخاب آستان قدس رضوی ایجاد اشتغال خواهد بود.

وی با بیان اینکه استقلال و عزت کشور در گرو خودباوری و استفاده از تولید و دسترنج نیروی کار داخلی است، بر تولید محصولات با کیفیت تأکید و اظهار کرد: خودباوری و توسعه کسب و کار داخلی کشور را خودکفا و بی‌نیاز نسبت به بیگانگان می‌کند و اگر در حوزه‌های ضروری زندگی استقلال داشته باشیم راه بر سلطه‌جویی دشمنان بسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارگران زحمتکش و پر تلاش امروز در جبهه نبرد اقتصادی قرار دارند و برای حفظ عزت و استقلال کشور می‌کوشند، اظهار کرد: امروز کارخانجات، صنایع، مشاغل کشاورزی و غیره در جبهه نبرد با دشمن برای حفظ عزت و استقلال هستند.

وی با اشاره به جایگاه کار و کارگران در اسلام، عنوان کرد: پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) که اشرف مخلوقات عالم و از مقام و عظمت بسیار بالایی برخوردار است، بر دستان کارگر بوسه می‌زند، این امر ارزش و اهمیت کار را می‌رساند.

وی با بیان اینکه فرهنگ اسلامی مشوق کار و تلاش است، ابراز کرد: سرافرازی و عزت یک ملت در توجه به استعدادها و تواناییهای بالقوهاش و تلاش برای رهایی از وابستگی به بیگانگان است و این مهم در پرتو روحیه خلاقیت، اعتماد به نفس و خودباوری تحقق مییابد.

وی افزود: ما با خودباوری می‌توانیم به قله های پیشرفت و تعالی برسیم و ایرانیان جزو باهوش ترین و با استعدادترین ملت ها هستند؛ ما در هر حوزه ای ورود پیدا کنیم موفق خواهیم شد.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور طی سال های اخیر، عنوان کرد: ما در مسائل نانو، پزشکی، هسته‌ای، صنعت و غیره پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته‌ایم و که نشان از استعداد بسیار بالا ایرانیان دارد.

وی گفت: در یک دهه اخیر رهبر معظم انقلاب عناوینی که برای نام گذاری سال‌ها انتخاب کردند، در رابطه با اقتصاد کشور بوده است که حکایت از اهمیت این موضوع برای استقلال کشور دارد.