۲۹ شهریور ۱۳۹۹

توسط رئیس بنیاد بهره وری موقوفات انجام شد؛ پیگیری و بازدید میدانی از پروژه مجتمع رفاهی میرجاوه

بازدید رئیس بنیاد بهره وری به همراه تنی چند از مدیران ارشد آستان قدس رضوی از پروژه مجتمع بین راهی امام رضا (ع) میرجاوه

دکتر مالک رحمتی رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی از پروژه مجتمع بین راهی امام رضا (ع) میرجاوه بازدید کردند. در این بازدید آقایان ابوالفضل خودمانی مشاور تولیت معزز و مدیرکل بررسی و نظارت راهبردی آستان قدس رضوی، دکتر مرتضی فیروزآبادی معاون طرح و برنامه آستان قدس رضوی و مدیرعامل موسسه عمران و توسعه رضوی ایشان را همراهی کردند.

شهرستان میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان و در ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی زاهدان واقع است. پیش از این در مسیر مرز میرجاوه تا زاهدان هیچگونه امکاناتی برای استقبال از زائران پاکستانی مشتاق زیارت اهل بیت (ع) وجود نداشته است اما اخیرا به همت آستان قدس رضوی، ستاد اربعین حسینی و خیران مردمی، امکاناتی برای تسهیل ورود زائران پاکستانی در مرز میرجاوه فراهم شده است.

مجتمع خدمات رفاهی امام رضا (ع) در زمینی به مساحت ۶ هکتار، با زیربنای پنج هزار و ۱۰۰ مترمربع در مرز میرجاوه برپا شده است. این مجتمع بین‌راهی با امکاناتی نظیر نمازخانه، سالن غذاخوری، محل استراحت و استحمام و همچنین درمانگاه مجهز به امکانات بستری برای رفاه حال زائران توسط آستان قدس رضوی در حال ساخت است.

لازم به ذکر است که سالانه حدود ۱۵۰ هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه برای تشرف به شهرهای زیارتی مشهد و قم و حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی وارد ایران می‌شوند.

Mirjaveh-site-02 Mirjaveh-site-03 photo_2020-09-19_09-53-21 photo_2020-09-19_09-54-09 photo_2020-09-19_09-54-14 photo_2020-09-19_09-54-43