۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

انسجام واثربخشی سرمایه انسانی محوراصلی فعالیت معاونت سرمایه انسانی آستان قدس است

 دکتر موسی مهدوی دانش‌آموخته دکتری منابع انسانی به‌عنوان اولین معاون معاونت سرمایه انسانی  در ساختار آستان قدس رضوی مشغول به فعالیت شده است. این معاونت از اسفندماه ۱۳۹۸ شکل‌گرفته است .وی که سابقه ریاست مرکز آموزش مدیریت دولتی ایران و معاونت منابع انسانی وپشتیبانی سازمان اقتصادی رضوی را در کارنامه خود دارد در گفتگویی تفصیلی به ارایه دیدگاه ها وبرنامه های محوری معاونت سرمایه انسانی آستان قدس پرداخته است.

با توجه به اهمیت سرمایه انسانی که به‌عنوان ارزشمندترین دارایی هر سازمانی شناخته می شود، گفتگویی با دکتر مهدوی که در ادامه می‌خوانید.

معاونت سرمایه انسانی چه رسالتی را در آستان قدس رضوی دنبال می‌کند؟

سرمایه انسانی دارایی باارزشی است که در هر سازمانی به‌ عنوان ارزشمندترین داشته مورد توجه است و در دستگاه با عظمت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع)ارزش این دارایی دوچندان است. موضوع معنویت برای خادمان و کارکنان بارگاه ملکوتی حضرت بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد، زیرا مأموریت‌های طبیعی این آستان مقدس مبتنی بر انسانیت، شایستگی‌ها، خوبی‌ها استوار شده است و الگو بودن رفتارهای انسانی همراه با معنویت از اولویت‌های مهمی است که باید به آن پرداخته شود. زیرساخت‌های ارتقاء منابع انسانی بر محورهای فرآیندی شکل می‌گیرد. اساساً این اجزاء از ورود فرد و نگهداری و رشد و ارتقاء در طول خدمتگزاری و کیفیت خدمت شکل می‌گیرد. بنابراین رسالت این معاونت با رویکرد کمک به بهره‌ور کردن موقوفات آستان مقدس رضوی همراه با رضایت‌مندی کارکنان است، به ‌نحوی‌که عرصه‌های معنوی آستان قدس از طریق خادمان و کارکنان منجر به الگوی سازمانی مقدس شود تا تلالو فرهنگ رضوی و سیره امام معصوم (ع) در ظاهر و باطن خدمتگزاران حضرت در دستگاهی شایسته‌سالار و  معرفت‌افزا را شاهد باشیم. برهمین اساس معاونت سرمایه انسانی مصمم است تا در طراحی برنامه‌های راهبردی منابع انسانی، ایجاد استانداردهای مدیریت منابع انسانی، برخورداری از بانک‌های اطلاعاتی مدیران و کارکنان، برنامه‌های کادرسازی، شایسته گزینی و شایسته‌سالاری، آموزش و توانمندسازی متناسب با مأموریت‌ها، استقرار نظام مدیریت عملکرد کارکنان و خدام، هدفمندسازی جبران خدمات و ارتقای کیفیت زندگی و نظارت بر فعالیت‌های مدیریت منابع انسانی در آستان قدس اقدامات مؤثر داشته باشد.

اهداف این معاونت چیست و چه برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف انجام‌ شده است؟

در مرحله اول هدف طراحی برنامه‌ای منسجم و یکپارچه از نظام جامع منابع انسانی است. آسیب‌شناسی وضعیت فعلی نسبت به حل مسائل نیروی انسانی اعم از وضعیت شغلی، حقوق و مزایا، متناسب‌سازی شغل و شاغل، متناسب‌سازی هزینه‌های نیروی انسانی و خدمات قابل‌عرضه و نظیر آن دیگر اهداف مجموعه است. در برنامه‌ای معاونت، استقرار زیرنظام‌های استعدادیابی، ارزیابی عملکرد فردی، نظام جبران خدمت و مزایا و رفاهیات کارکنان، توانمندسازی، تکریم و ارتقاء روابط کار، جانشین پروری، ارزیابی مدیران و ایجاد کار راهه شغلی برای کارکنان در لایه‌های مختلف شغلی ستادی و صفی و البته هریک متناسب با وضعیت و شرایط و اقتضائات ساماندهی و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی خواهد کرد.

آنچه مسلم است پس از عبور از مراحل اولیه و حل مسائل و مشکلات دست و پاگیر، استقرار برنامه‌های تخصصی معاونت به‌ صورت یکپارچه و هماهنگ پیگیری خواهد شد. یکی از نیازهای اساسی این حوزه مانند سایر حوزه‌های تخصصی در آستان قدس برخورداری از وجود نظام جامع اطلاعات است تا توانایی ارتباط تعاملی اطلاعات را فراهم کند که موجب برخورداری از دقت، سرعت و متناسب‌سازی اطلاعات می‌شود و برخورداری از بهره‌وری بالاتر می‌شود.

هدف اساسی معاونت سرمایه انسانی ایجاد زیرساخت‌های متناسب برای ایجاد بهره‌وری در فعالیت‌های بخش‌های مختلف آستان قدس از طریق منابع انسانی است. منابع انسانی به‌عنوان موتور حرکت همه بخش‌های یک سازمان بزرگ مانند سازمان آستان قدس یقیناً نیازمند انسجام و اثربخشی سرمایه انسانی است و هرگاه عوامل انسانی به وضعیتی ارتقاء یافتند که موجب ارزش افزایی سازمان شوند، آنگاه به یک سازمان ارزش افزا، الگو و دارای سرمایه انسانی خواهد بود که آنگاه خواهد توانست الگوی طراحی‌شده را به دیگر سازمان‌های مشابه منتقل کند.

برای ساماندهی بهبود وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی شاغل در آستان قدس رضوی چه برنامه‌ای دارید؟

قبل از هر چیز لازم است رابطه کاری هر نوع شاغلی با سازمان خود برابر قراردادهای مشخص و شفاف به‌صورت دوطرفه تعیین تکلیف شود و میزان توقعات و ارائه خدمات طرفین و انتظارات روشن گردد. متأسفانه در این حوزه عدم تناسب رابطه کاری دیده می‌شود که لازم است از طریق مطالعه و بررسی، نسبت به این حوزه تصمیم‌گیری شود.

رویکرد این معاونت برای توسعه ظرفیت فعالیت‌های فرهنگی که رسالت مهمی برای آستان قدس رضوی به شمار می‌رود چیست؟

همان‌طور که قبلاً هم گفته شد آستان قدس رضوی سازمانی معنوی و فرهنگی است و هر نوع اشتغال تخصصی در این آستان مبارک و مقدس همراه با پیوست فرهنگی است. ظرفیت‌های فرهنگی موردنظر معاونت سرمایه انسانی، در ارتقاء نگرشی و بصیرتی کارکنان، خادمان و خانواده‌های محترم آنان است که لازم است از طریق برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی در حوزه‌های فرهنگی اقدامات هدفمندی صورت گیرد تا منجر به برخورداری از دارایی انسانی کاملاً متفاوت شوند.

از علوم و فناوری‌های نوین جهت پیشبرد اهداف معاونت چگونه استفاده خواهید کرد؟

روشن است هم زمینه‌های علمی و هم زمینه‌های فناوری از مهم‌ترین ابزارهای سرعت بخش در جهت رسیدن به اهداف متعالی است. اشاره شد که نظام‌های یکپارچه اطلاعاتی حوزه منابع انسانی به‌عنوان داشبوردهای مدیریتی، ابزارهای ارتباطی آموزش و کنفرانسی، و انتقال اطلاعات در تسهیل فعالیت‌ها و افزایش بهره‌وری و رسیدن به اهداف متعالی بسیار کارساز و مؤثر هستند.