۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

افزایش کمی و کیفی تولید گوشت در مزرعه نمونه مطابق استانداردهای مهمان‌سرای حضرت

مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی از افزایش کمی و کیفی تولید گوشت در این مجموعه مطابق با استانداردهای مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) خبر داد.

حسن جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان اقتصادی رضوی، با اشاره به این استانداردها بیان کرد: گوشت تولیدی توسط مزرعه نمونه در ۵ نوع قیمه‌ای، قرمه‌ای، چلوگوشتی، کبابی و خورشتی قطعه‌بندی و در بسته‌های بهداشتی و استاندارد در اوزان مخصوص و مورد نظر مهمان‌سرا بین ۱۵ تا ۱۸ کیلوگرم تهیه می‌شود.

وی ادامه داد: پس از آن، محصول مذکور به مدت ۱۲ ساعت در تونل انجماد در دمای ۱۸- سانتی گراد قرار می‌گیرد و همین امر باعث شده تا کیفیت گوشت افزایش پیدا کند، ضمن این که رعایت پروتکل‌های بهداشتی دامپزشکی، افزایش کیفیت گوشت را نیز به دنبال داشته است. مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه با بیان این که مزرعه دارای ۸ گله با جمعیت حدود ۷ هزار رأس گوسفند از نژادهای چینی، بادغیثی، بلوچی، سنجابی، افشاری، کردی و مغانی است، گفت: تمامی گوشت تولیدی این دام‌ها در طول سال به مصرف مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) می رسد. وی ادامه داد: این کشت و صنعت علاوه بر افزایش کمی و کیفی تولید گوشت، درصد زایش دام را در سال ۱۳۹۸ ارتقاء و بهبود داده است. جمشیدی با اشاره به موضوع اصلاح نژاد گله‌ها در این مجموعه خاطرنشان کرد: اصلاح نژاد گله‌های مزرعه نمونه از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و کماکان ادامه دارد. وی ادامه داد: این مهم از آن نظر اهمیت دارد که نژاد اصلاح شده راندمان تولید و شاخص‌های تولیدی بالاتری داشته و در نتیجه هزینه‌های نگهداری و پرورش دام کاهش یافته و درآمد‌زایی دامپروری افزایش خواهد یافت. جمشیدی افزود: علاوه بر این، ذخایر ژنتیکی موجود در منطقه با برنامه‌های اصلاح نژادی حفظ و ارتقاء می‌یابد. وی با بیان این که نژادهای پرورش داده شده در حال حاضر با شرایط منطقه سازگار شده‌اند و عملکرد و راندمان مناسب و قابل توجهی دارند، گفت: برای این منظور سعی شده با انتخاب نژادهای پر بازده و مقاوم و نیز انجام روش‌های علمی تولید مثلی، ضمن افزایش تعداد دام مولد، ضریب بازده تولید گوشت افزایش یابد. جمشیدی درباره اقدامات کشت و صنعت مزرعه نمونه به منظور اصلاح نژاد دام‌ها و توان تولیدی گله‌ها در سال ۱۳۹۸ تصریح کرد: استفاده از قوچ‌های اصلاح شده و مرغوب، بهره‌گیری از جیره‌های متراکم قبل از قوچ‌گذاری و قبل از زایش و نیز مشاوره با مرکز تحقیقات کشاورزی مشهد و دانشگاه فردوسی مشهد، از جمله این فعالیت‌ها می‌باشد که موجب بهبود وزن تولد و وزن از شیرگیری بره شده است. وی ادامه داد: علاوه بر این می‌توان انجام عمل فلاشینگ و استفاده از جیره غذایی پر انرژی در فصل تولید مثل دام را نام برد. جمشیدی با اشاره به دستاوردهای حاصل از اصلاح نژاد گله‌ها گفت: انجام این اقدامات موجب توفیق مزرعه نمونه در تأمین گوشت قرمز مورد نیاز مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) از با کیفیت‌ترین دام‌های موجود شده است. مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه اضافه کرد: این مهم همچنین ایجاد اشتغال در منطقه و تأمین سلامت دام مزرعه نمونه و منطقه را به دنبال داشته است.