جزئیات خبر


تولید فرآورده‌های پروتئینی نوترکیب در دستور کار موسسه دامپروری رضوی قرار گرفت

تولید فرآورده‌های پروتئینی نوترکیب در دستور کار موسسه دامپروری رضوی قرار گرفت
1398/9/7

آرش فرزادنیا در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: در جلسات تولید فرآورده‌های ژنتیکی این موسسه، موضوع تولید فرآورده‌هایی از این دست به عنوان چشم‌انداز آتی موسسه در سال بعد در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: ضمن این که موسسه هم‌زمان، موضوع تولید و انتقال جنین را در قالب کمیته‌های تخصصی وابسته و هلدینگ تخصصی مربوطه دنبال می‌کند.
سرپرست موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی با اشاره به اهمیت احداث آزمایشگاه ویژه فرآورده‌های پروتئینی نوترکیب خاطرنشان کرد: تأسیس چنین آزمایشگاه مرجعی می‌تواند بیشتر از تولید جنین در مراحل اولیه کار، درآمدزایی داشته باشد.
وی ادامه داد: پیش‌نیاز تولید فرآورده‌های ژنتیکی و کسب درآمدهای اضافی در این حوزه در قالب انجام خدمات و آزمایش پیش‌بینی شده است.
آرش فرزادنیا درباره چشم‌انداز این طرح تصریح کرد: در سال 1398 پس از انجام اقدامات لازم در حوزه انتقال جنین، تمرکز و رویکرد اصلی حوزه ژنتیک در این موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی بر تولید این دست محصولات متمرکز شده است.
وی ادامه داد: از جمله فرآورده‌های نوترکیب می‌توان به تولید دام‌های تراریخته، تولید شیر با پروتئین‌های خاص و... اشاره کرد.
آرش فرزادنیا، تشکیل گله‌های تراریخته از طریق ساخت سلول‌های تراریخته گاو و گوسفند از طریق مشارکت با مؤسسه رویان به منظور انجام شبیه‌سازی را بخشی دیگر از اهداف موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی از اجرای پروژه تولید فرآورده‌های پروتئینی نوترکیب عنوان کرد.
وی با اشاره به رویکرد جدید این موسسه گفت: موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی در صدد است تا در حوزه‌های جدید بالادستی ورود پیدا کند که بخش خصوصی نه توان انجام آن و نه صرفه اقتصادی برای اجرا دارد. این دست اقدامات موجب ورود عملی به حوزه‌های اقتصاد مقاومتی و پیشرو و پیشران بودن در عرصه صنعت دامپروری کشور و جهان اسلام خواهد بود.

نظر شما